Nechranice a blízké okolí

Nechranice se svojí rozlohou více než 1300 ha řadí mezi největší české vodní přehrady. Naprostými dominantami této vodní plochy jsou chladící věže elektrárny Tušimice, bez které by Nechranice pravděpodobně nikdy nevznikly. Nechranice jsou velmi oblíbenou rekreační lokalitou mezi jachtaři, wind / kite surfaři, cyklisty, ale svoji popularitu si získaly také u početné skupiny rybářů. Většina návštěvníků přijíždí přes sypanou hráz, která je se svojí délkou přes 3 km nejdelší svého druhu ve střední Evropě. Blízké okolí přehrady nabízí rozmanité zážitky pro sportovce, milovníky kultury, pro ty kteří se rádi prochází přírodou nebo naopak romantickými městskými zákoutími.

Hráz Nechranice

Hráz Nechranice

Vodní nádrž Nechranice je s rozlohou 1338 ha pátá největší přehradní nádrž České republiky a také přehradní nádrž s nejdelší sypanou přehradní hrází ve střední Evropě (3280 m). Byla vybudována na řece Ohři v letech 1961 až 1968, zejména jako zdroj vody pro nedaleké elektrárny v Tušimicích. V současnosti je především využívána k rekreaci. Její část byla vyhlášena Ptačí oblastí a je součástí soustavy Natura 2000.

Klášterec n. Ohří

Klášterec n. Ohří

Dominantou města s přibližně 15 tisíci obyvateli je zámek s muzeem českého porcelánu a rozsáhlý park, na který navazuje lázeňský areál Kyselka se třemi minerálními prameny. V Klášterci nad Ohří se nachází druhá nejstarší porcelánka v českých zemích.

Aquapark Klášterec

Aquapark Klášterec

V tomto moderním areálu postaveném na úpatí krušných hor si můžete zpestřit koupání v průzračné vodě tobogány různých délek (28, 68 a 128 m), naleznete zde bazény mnoha velikostí, tvarů a hloubek pro každého člena rodiny. Dále skokánky, divokou vodu, skluzavky, vodní hřiby a masážní bublinkové koupele. Když už Vám bude ve vodě chladno, areál aquaparku nabízí i další sportovní vyžití, na rozsáhlé ploše je zde 6 kurtů, plážový volejbal a fotbal, dále si můžete zahrát stolní tenis, kuželky a petang

Kadaň

Kadaň

Kadaň má na svém kontě několik nej: najdete tu nejdelší zachovalé opevnění v Čechách s Mikulovskou bránou, Katova ulička je zapsána v České knize rekordů jako naše nejužší ulice a františkánský klášter je nejstarším poutním místem na území českého státu, zasvěceným Čtrnácti svatým pomocníkům. Co musíte vidět v historické Kadani Františkánský klášter Čtrnácti svatých pomocníků, v němž se zachovaly vzácné sklípkové gotické klenby, založil roku 1473 rod pánů Hasištejnských z Lobkovic.

Březeňský Drak

Březeňský Drak

Březenský drak je jedinečnou a vyhledávanou atrakcí, kterou jezdí navštěvovat lidé ze všech koutů České republiky. Stroj těžil na Chomutovsku v Dole Nástup Tušimice více jak 30 let. Důlní obr je vysoký podobně jako chomutovská městská věž a váží podobně jako 17 plně naložených letadel před startem. Pro děti je připravený příběh o draku Severusovi a rytíři, který zachránil obec Březno. Připraveny jsou pohádkové kulisy a příběhy ze „života“ tohoto stroje.

Bezručovo údolí

Bezručovo údolí

Zejména dolní část Bezručova údolí je přirozeným rekreačním zázemím Chomutova. Údolím zde vede až k rozcestí Třetí Mlýn kromě silnice také asfaltovaná cyklostezka a modře značená turistická značka. Další turistické značky a cyklotrasy procházejí celým přírodním parkem. O víkendech je možné svézt se vlakem po trati číslo 137 k východištím turistických tras v Křimově nebo Nové Vsi.

Březno

Březno

V obci jsou nová dětská hřiště, cvičební stroje pro dospělé, cyklostezka, Dračí stezka a Drak Severus, tenisové kurty, hřiště pro plážový volejbal, rybník s tobogánem a skluzavkou a velký park, kde se často konají hojně navštěvované kulturní akce.

Žatec

Žatec

Historické jádro Žatce, města na řece Ohři, zahrnuje náměstí s radnicí a chrámem Nanebevzetí Panny Marie, lemované renesančními domy, zbytky hradeb a řadu dalších památek, ale přímo v centru najdete také malou chmelnici. Není divu, pěstování chmele a výroba piva tu má téměř tisíciletou tradici. V Žatci a okolí, v oblasti známé pěstováním vynikajícího aromatického chmele, objevíte nejenom tisíce hektarů chmelnic, ale také zajímavé ukázky chmelařské architektury.